MENIGHEDSRÅDETS OFFICIELLE ADRESSE

Torsted Menighedsråd

Ørnstrupvej 23

8700 Horsens

e-post: 7966@sogn.dk

 

 

GURLI AKSGLÆDE HOKLAND

Formand 

Gurli Aksglæde Hokland

Platanalle 17   

8700 Horsens

gurli@hokland.dk

Tlf.: 7564 7682/ 5153 2330 

 

 

FREDE SPANGSBJERG JØRGENSEN

Frede Spangsbjerg Jørgensen

Granvej 9

8700 Horsens

elinfrede@gmail.com

Tlf.: 2174 0389 

 

 

JETTE CHRISTENSEN

Kasserer og Kontaktperson

Jette Christensen

Hyldevej 8

8700 Horsens

jette.christensen@privat.dk

 

Tlf.: 2620 7432

 

 

 

JØRGEN RYE PEDERSEN

Jørgen Rye Pedersen Tlf: 2248 7856/ 27207220

Aprilvej 16

8700 Horsens 

fam.rye.pedersen@hotmail.com

 

 

 

JØRN ANDERS YDE MØLLER

Jørn Anders Yde Møller

Junivej 16

8700 Horsens

jornyde@gmail.com

 

Tlf.: 7564 4001/ 4042 4003

 

 

 

LENE NEDERGAARD THORUP

Lene Nedergaard Thorup

LISBETH LYKKE GREEN

Lisbeth Lykke Green

Vedbæksalle 75

8700 Horsens

lisbeth@green.dk

Tlf.:4086 8715/7564 6451

OLE HØJBJERG

Kirkeværge

Ole Højbjerg

Nansensvej 72

Tlf.:7564 6232/ 6133 4908

PER BENTSEN

Per Bentsen

Klarinetvej 34 

8700 Horsens

pbentsen@stofanet.dk

Tlf.: 2026 6958

 

 

RUTH HEDEGAARD

Ruth Hedegaard  

Majallé 31

8700 Horsens

ruth.hedegaard@stofanet.dk

Tlf.: 7564 0521/ 4095 6751

 

 

SUSANNE KONGERSLEV JAKOBSEN

Susanne Kongerslev Jakobsen

Cellovej 3

8700 Horsens

susannekj66@gmail.com

Tlf.: 7564 6551/ 5091 5623

 

 

THOMAS JØRGENSEN

Thomas Jørgensen

Siriusvej 62

8700 Horsens

tjo@io.dk

Tlf.: 6224 2527

 

 

TURIÐ ANJA HAAGENSEN

Turið Anja Haagensen

Torsmark 7

8700 Horsens

anja.haagensen@gmail.com

Tlf.: 6078 8027

 

 

SOGNETS PRÆSTER

Sognets præster er fødte medlemmer af menighedsrådet.

 

 

MENIGHEDSRÅDSMØDER:

Torsdag den 5. januar 2017: Menighedsrådsmøde.

Onsdag den 8. februar 2017: Menighedsrådsmøde.

Torsdag den 2. marts 2017: Menighedsrådsmøde.

Onsdag den 29. marts 2017: Menighedsrådsmøde.

Tirsdag den 2. maj 2017: Menighedsrådsmøde.

Onsdag den 7. juni 2017: Menighedsrådsmøde.

Tirsdag den 1. august 2017: Menighedsrådsmøde.

Onsdag den 23. august 2017: Menighedsrådsmøde.

Tirsdag den 26. september 2017: Menighedsrådsmøde.

Tirsdag den 24. oktober 2017: Menighedsrådsmøde.

Torsdag den 14. november 2017: Menighedsrådsmøde.